From Dark and Darker Wiki
| loot_drop_groups | | order | | "0" |
| "1011" |
| "2011" |
| "3011" |
| "4011" |
| "5011" |
|
|---|
| data | | 0 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Yeti" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_VeryHighRate" |
|---|
| roll_count | 2 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Yeti" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_FrostbittenMallet" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Key_Low" |
|---|
| roll_count | 0 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 1011 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Yeti" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_VeryHighRate_1011" |
|---|
| roll_count | 2 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Yeti" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_1011" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_FrostbittenMallet" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Key_Low_1011" |
|---|
| roll_count | 0 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_1011" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2011 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Yeti" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_VeryHighRate_2011" |
|---|
| roll_count | 2 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Yeti" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_2011" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_FrostbittenMallet" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Key_Low_2011" |
|---|
| roll_count | 0 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_2011" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3011 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Yeti" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_VeryHighRate_3011" |
|---|
| roll_count | 2 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Yeti" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_3011" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_FrostbittenMallet" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Key_Low_3011" |
|---|
| roll_count | 0 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_3011" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4011 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Yeti" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_VeryHighRate_4011" |
|---|
| roll_count | 2 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Yeti" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_4011" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_FrostbittenMallet" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Key_Low_4011" |
|---|
| roll_count | 0 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_4011" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 5011 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Yeti" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_VeryHighRate_5011" |
|---|
| roll_count | 2 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Yeti" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_5011" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_FrostbittenMallet" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Key_Low_5011" |
|---|
| roll_count | 0 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_5011" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| loot_drops | | ID_Lootdrop_Drop_Yeti | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Champion Armor" |
| "Crusader Armor" |
| "Grand Brigandine" |
| "Heavy Gambeson" |
| "Jester Poulaines" |
| "Laced Turnshoe" |
| "Lightfoot Boots" |
| "Low Boots" |
| "Northern Full Tunic" |
| "Old Shoes" |
| "Pigache" |
| "Regal Gambeson" |
| "Stitched Turnshoe" |
| "Studded Leather" |
| "Templar Armor" |
| "Turnshoe" |
| "Wizard Shoes" |
|
|---|
| items_data | | Laced Turnshoe | |
|---|
| Lightfoot Boots | |
|---|
| Northern Full Tunic | |
|---|
| Old Shoes | |
|---|
| Regal Gambeson | |
|---|
| Templar Armor | |
|---|
| Wizard Shoes | |
|---|
| Turnshoe | |
|---|
| Stitched Turnshoe | |
|---|
| Low Boots | |
|---|
| Grand Brigandine | |
|---|
| Studded Leather | |
|---|
| Heavy Gambeson | |
|---|
| Crusader Armor | |
|---|
| Champion Armor | |
|---|
| Jester Poulaines | |
|---|
| Pigache | |
|---|
|
|---|
|
|---|
| ID_Lootdrop_Quest_Yeti | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | |
|---|
| items_data | |
|---|
|
|---|
| ID_Lootdrop_Drop_FrostbittenMallet | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | |
|---|
| items_data | |
|---|
|
|---|
| ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Gold Coin" |
| "Silver Coin" |
|
|---|
| items_data | | Gold Coin | |
|
|
|
|
|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 12 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 18 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 20 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 23 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 25 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 27 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 29 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 40 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 50 |
|---|
|
| luck_grade | 7 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 100 |
|---|
|
|
|---|
| Silver Coin | |
|
|
|
|
|
|
| luck_grade | 2 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 3 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 25 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 50 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 90 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| drop_rates | | ID_Droprate_VeryHighRate | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon | |
|---|
| ID_Droprate_Key_Low | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency | |
|---|
| ID_Droprate_VeryHighRate_1011 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_1011 | |
|---|
| ID_Droprate_Key_Low_1011 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_1011 | |
|---|
| ID_Droprate_VeryHighRate_2011 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_2011 | |
|---|
| ID_Droprate_Key_Low_2011 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_2011 | |
|---|
| ID_Droprate_VeryHighRate_3011 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_3011 | | 2 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.15 |
|---|
| 4 | 0.25 |
|---|
| 5 | 0.3 |
|---|
| 6 | 0.2 |
|---|
| 7 | 0.05 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Key_Low_3011 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_3011 | |
|---|
| ID_Droprate_VeryHighRate_4011 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_4011 | |
|---|
| ID_Droprate_Key_Low_4011 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_4011 | |
|---|
| ID_Droprate_VeryHighRate_5011 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_5011 | | 0 | 0.14 |
|---|
| 1 | 0.2 |
|---|
| 2 | 0.25 |
|---|
| 3 | 0.17 |
|---|
| 4 | 0.13 |
|---|
| 5 | 0.08 |
|---|
| 6 | 0.02 |
|---|
| 7 | 0.01 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Key_Low_5011 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_5011 | |
|---|
|
|---|