From Dark and Darker Wiki
| loot_drop_groups | | order | | "0" |
| "1012" |
| "2012" |
| "3012" |
| "4012" |
| "5012" |
|
|---|
| data | | 0 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_FrostDemon" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Monsters_SubBosses" |
|---|
| roll_count | 3 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 1012 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_FrostDemon" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Monsters_SubBosses_1012" |
|---|
| roll_count | 3 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_1012" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2012 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_FrostDemon" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Monsters_SubBosses_2012" |
|---|
| roll_count | 3 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_2012" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3012 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_FrostDemon" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Monsters_SubBosses_3012" |
|---|
| roll_count | 3 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_3012" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4012 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_FrostDemon" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Monsters_SubBosses_4012" |
|---|
| roll_count | 3 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_4012" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 5012 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_FrostDemon" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Monsters_SubBosses_5012" |
|---|
| roll_count | 3 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_5012" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| loot_drops | | ID_Lootdrop_Drop_FrostDemon | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Adventurer Boots" |
| "Buckled Boots" |
| "Buttoned Boots" |
| "Castillon Dagger" |
| "Cuffed Boots" |
| "Darkleaf Boots" |
| "Dashing Boots" |
| "Deathbloom" |
| "Forest Boots" |
| "Heavy Boots" |
| "Kris Dagger" |
| "Occultist Boots" |
| "Rondel Dagger" |
| "Rugged Boots" |
| "Short Sword" |
| "Stiletto Dagger" |
| "Sturdy Boots" |
|
|---|
| items_data | | Adventurer Boots | |
|---|
| Castillon Dagger | |
|---|
| Heavy Boots | |
|---|
| Kris Dagger | |
|---|
| Occultist Boots | |
|---|
| Rondel Dagger | |
|---|
| Rugged Boots | |
|---|
| Short Sword | |
|---|
| Stiletto Dagger | |
|---|
| Deathbloom | |
|---|
| Buckled Boots | |
|---|
| Dashing Boots | |
|---|
| Darkleaf Boots | |
|---|
| Forest Boots | |
|---|
| Buttoned Boots | |
|---|
| Cuffed Boots | |
|---|
| Sturdy Boots | |
|---|
|
|---|
|
|---|
| ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Gold Coin" |
| "Silver Coin" |
|
|---|
| items_data | | Gold Coin | |
|
|
|
|
|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 12 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 18 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 20 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 23 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 25 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 27 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 29 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 40 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 50 |
|---|
|
| luck_grade | 7 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 100 |
|---|
|
|
|---|
| Silver Coin | |
|
|
|
|
|
|
| luck_grade | 2 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 3 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 25 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 50 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 90 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| drop_rates | | ID_Droprate_Monsters_SubBosses | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency | |
|---|
| ID_Droprate_Monsters_SubBosses_1012 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_1012 | |
|---|
| ID_Droprate_Monsters_SubBosses_2012 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_2012 | |
|---|
| ID_Droprate_Monsters_SubBosses_3012 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_3012 | |
|---|
| ID_Droprate_Monsters_SubBosses_4012 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_4012 | |
|---|
| ID_Droprate_Monsters_SubBosses_5012 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_5012 | |
|---|
|
|---|