From Dark and Darker Wiki
| loot_drop_groups | | order | | "0" |
| "1023" |
| "2023" |
| "3023" |
| "4023" |
| "5023" |
|
|---|
| data | | 0 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_DemonDog" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_DemonDog" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Demons" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 1023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_DemonDog" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_1023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_DemonDog" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_1023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Demons" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_1023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_1023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_DemonDog" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_2023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_DemonDog" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_2023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Demons" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_2023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_2023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_DemonDog" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_3023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_DemonDog" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_3023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Demons" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_3023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_3023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_DemonDog" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_4023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_DemonDog" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_4023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Demons" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_4023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_4023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 5023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_DemonDog" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_5023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_DemonDog" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_5023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Demons" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_5023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_5023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| loot_drops | | ID_Lootdrop_Drop_DemonDog | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Adventurer Cloak" |
| "Bolas" |
| "Campfire Kit" |
| "Dryad Mask" |
| "Explosive Bottle" |
| "Francisca Axe" |
| "Ghostdust Pouch" |
| "Heavy Gauntlets" |
| "Hunting Trap" |
| "Lantern" |
| "Light Gauntlets" |
| "Mercurial Cloak" |
| "Oil Lantern" |
| "Plate Boots" |
| "Poison Vial" |
| "Radiant Cloak" |
| "Shadow Mask" |
| "Sling" |
| "Splendid Cloak" |
| "Surgical Kit" |
| "Tattered Cloak" |
| "Throwing Knife" |
| "Vigilant Cloak" |
| "Watchman Cloak" |
|
|---|
| items_data | | Adventurer Cloak | |
|---|
| Campfire Kit | |
|---|
| Explosive Bottle | |
|---|
| Francisca Axe | |
|---|
| Heavy Gauntlets | |
|---|
| Hunting Trap | |
|---|
| Lantern | |
|---|
| Oil Lantern | |
|---|
| Plate Boots | |
|---|
| Radiant Cloak | |
|---|
| Shadow Mask | |
|---|
| Splendid Cloak | |
|---|
| Surgical Kit | |
|---|
| Tattered Cloak | |
|---|
| Throwing Knife | |
|---|
| Watchman Cloak | |
|---|
| Vigilant Cloak | |
|---|
| Mercurial Cloak | |
|---|
| Light Gauntlets | |
|---|
| Poison Vial | |
|---|
| Ghostdust Pouch | |
|---|
| Sling | |
|---|
| Bolas | |
|---|
| Dryad Mask | |
|---|
|
|---|
|
|---|
| ID_Lootdrop_Quest_DemonDog | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Demon Dog Thorn" |
| "Dog Collar" |
|
|---|
| items_data | | Demon Dog Thorn | |
|---|
| Dog Collar | |
|---|
|
|---|
|
|---|
| ID_Lootdrop_Quest_Demons | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | |
|---|
| items_data | |
|---|
|
|---|
| ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Gold Coin" |
| "Silver Coin" |
|
|---|
| items_data | | Gold Coin | |
|
|
|
|
|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 12 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 18 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 20 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 23 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 25 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 27 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 29 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 40 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 50 |
|---|
|
| luck_grade | 7 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 100 |
|---|
|
|
|---|
| Silver Coin | |
|
|
|
|
|
|
| luck_grade | 2 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 3 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 25 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 50 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 90 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| drop_rates | | ID_Droprate_MediumRate | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_1023 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_1023 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_1023 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_2023 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_2023 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_2023 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_3023 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_3023 | | 2 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.15 |
|---|
| 4 | 0.25 |
|---|
| 5 | 0.3 |
|---|
| 6 | 0.2 |
|---|
| 7 | 0.05 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_3023 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_4023 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_4023 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_4023 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_5023 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_5023 | | 0 | 0.14 |
|---|
| 1 | 0.2 |
|---|
| 2 | 0.25 |
|---|
| 3 | 0.17 |
|---|
| 4 | 0.13 |
|---|
| 5 | 0.08 |
|---|
| 6 | 0.02 |
|---|
| 7 | 0.01 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_5023 | |
|---|
|
|---|