From Dark and Darker Wiki
| loot_drop_groups | | order | | "0" |
| "1001" |
| "2001" |
| "3001" |
| "4001" |
| "5001" |
|
|---|
| data | | 0 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_DeathBeetle" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_DeathBeetle" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 1001 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_DeathBeetle" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_1001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_DeathBeetle" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_1001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_1001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2001 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_DeathBeetle" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_2001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_DeathBeetle" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_2001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_2001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3001 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_DeathBeetle" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_3001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_DeathBeetle" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_3001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_3001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4001 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_DeathBeetle" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_4001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_DeathBeetle" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_4001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_4001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 5001 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_DeathBeetle" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_5001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_DeathBeetle" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_5001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_5001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| loot_drops | | ID_Lootdrop_Drop_DeathBeetle | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Arcane Essence" |
| "Blue Sapphire" |
| "Diamond" |
| "Dotted Gold Bangle" |
| "Emerald" |
| "Gem Necklace" |
| "Gem Ring" |
| "Glimmer Bangle" |
| "Goblet" |
| "Gold Band" |
| "Leaf Gold Bangle" |
| "Light Gold Bangle" |
| "Patterned Gold Bangle" |
| "Pearl Necklace" |
| "Ruby" |
| "Shine Bangle" |
| "Simple Gold Bangle" |
| "Slim Bangle" |
| "Triple Gem Bangle" |
| "Turquoise Gem Bangle" |
|
|---|
| items_data | | Blue Sapphire | |
|---|
| Diamond | |
|---|
| Emerald | |
|---|
| Gem Necklace | |
|---|
| Gem Ring | |
|---|
| Gold Band | |
|---|
| Simple Gold Bangle | |
|---|
| Patterned Gold Bangle | |
|---|
| Dotted Gold Bangle | |
|---|
| Turquoise Gem Bangle | |
|---|
| Light Gold Bangle | |
|---|
| Triple Gem Bangle | |
|---|
| Leaf Gold Bangle | |
|---|
| Slim Bangle | |
|---|
| Glimmer Bangle | |
|---|
| Shine Bangle | |
|---|
| Goblet | |
|---|
| Pearl Necklace | |
|---|
| Ruby | |
|---|
| Arcane Essence | |
|---|
|
|---|
|
|---|
| ID_Lootdrop_Quest_DeathBeetle | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Beetle Wings" |
| "Bug Shell" |
|
|---|
| items_data | |
|---|
|
|---|
| ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Gold Coin" |
| "Silver Coin" |
|
|---|
| items_data | | Gold Coin | |
|
|
|
|
|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 12 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 18 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 20 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 23 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 25 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 27 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 29 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 40 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 50 |
|---|
|
| luck_grade | 7 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 100 |
|---|
|
|
|---|
| Silver Coin | |
|
|
|
|
|
|
| luck_grade | 2 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 3 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 25 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 50 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 90 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| drop_rates | | ID_Droprate_MediumRate | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_1001 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_1001 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_1001 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_2001 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_2001 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_2001 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_3001 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_3001 | | 2 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.15 |
|---|
| 4 | 0.25 |
|---|
| 5 | 0.3 |
|---|
| 6 | 0.2 |
|---|
| 7 | 0.05 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_3001 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_4001 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_4001 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_4001 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_5001 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_5001 | | 0 | 0.14 |
|---|
| 1 | 0.2 |
|---|
| 2 | 0.25 |
|---|
| 3 | 0.17 |
|---|
| 4 | 0.13 |
|---|
| 5 | 0.08 |
|---|
| 6 | 0.02 |
|---|
| 7 | 0.01 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_5001 | |
|---|
|
|---|