From Dark and Darker Wiki
| loot_drop_groups | | order | | "1001" |
| "1011" |
| "1012" |
| "1021" |
| "1022" |
| "1023" |
| "1031" |
| "2001" |
| "2011" |
| "2012" |
| "2021" |
| "2022" |
| "2023" |
| "2031" |
| "3001" |
| "3011" |
| "3012" |
| "3021" |
| "3022" |
| "3023" |
| "3031" |
| "4001" |
| "4011" |
| "4012" |
| "4021" |
| "4022" |
| "4023" |
| "4031" |
|
|---|
| data | | 1001 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_1001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 1011 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_1011" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 1012 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_1012" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 1021 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_1021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 1022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_1022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 1023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_1023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 1031 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_1031" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2001 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_2001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2011 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_2011" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2012 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_2012" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2021 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_2021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_2022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_2023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2031 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_2031" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3001 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_3001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3011 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_3011" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3012 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_3012" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3021 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_3021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_3022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_3023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3031 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_3031" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4001 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_4001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4011 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_4011" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4012 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_4012" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4021 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_4021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_4022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_4023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4031 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Gems" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Gems_4031" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| loot_drops | | ID_Lootdrop_Drop_Gems | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Blue Sapphire" |
| "Diamond" |
| "Emerald" |
| "Ruby" |
|
|---|
| items_data | | Blue Sapphire | |
|---|
| Diamond | |
|---|
| Emerald | |
|---|
| Ruby | |
|---|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| drop_rates | | ID_Droprate_Gems_1001 | | 0 | 0.445 |
|---|
| 2 | 0.35 |
|---|
| 3 | 0.15 |
|---|
| 4 | 0.05 |
|---|
| 5 | 0.005 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_1011 | | 0 | 0.3425 |
|---|
| 2 | 0.35 |
|---|
| 3 | 0.2 |
|---|
| 4 | 0.1 |
|---|
| 5 | 0.0075 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_1012 | | 0 | 0.24 |
|---|
| 2 | 0.35 |
|---|
| 3 | 0.25 |
|---|
| 4 | 0.15 |
|---|
| 5 | 0.01 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_1021 | | 0 | 0.445 |
|---|
| 2 | 0.35 |
|---|
| 3 | 0.15 |
|---|
| 4 | 0.05 |
|---|
| 5 | 0.005 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_1022 | | 0 | 0.3425 |
|---|
| 2 | 0.35 |
|---|
| 3 | 0.2 |
|---|
| 4 | 0.1 |
|---|
| 5 | 0.0075 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_1023 | | 0 | 0.24 |
|---|
| 2 | 0.35 |
|---|
| 3 | 0.25 |
|---|
| 4 | 0.15 |
|---|
| 5 | 0.01 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_1031 | | 0 | 0.3425 |
|---|
| 2 | 0.35 |
|---|
| 3 | 0.2 |
|---|
| 4 | 0.1 |
|---|
| 5 | 0.0075 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_2001 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 2 | 0.25 |
|---|
| 3 | 0.4 |
|---|
| 4 | 0.25 |
|---|
| 5 | 0.04 |
|---|
| 6 | 0.01 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_2011 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 2 | 0.17 |
|---|
| 3 | 0.37 |
|---|
| 4 | 0.32 |
|---|
| 5 | 0.075 |
|---|
| 6 | 0.015 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_2012 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 2 | 0.075 |
|---|
| 3 | 0.35 |
|---|
| 4 | 0.35 |
|---|
| 5 | 0.125 |
|---|
| 6 | 0.05 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_2021 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 2 | 0.25 |
|---|
| 3 | 0.4 |
|---|
| 4 | 0.25 |
|---|
| 5 | 0.04 |
|---|
| 6 | 0.01 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_2022 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 2 | 0.17 |
|---|
| 3 | 0.37 |
|---|
| 4 | 0.32 |
|---|
| 5 | 0.075 |
|---|
| 6 | 0.015 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_2023 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 2 | 0.075 |
|---|
| 3 | 0.35 |
|---|
| 4 | 0.35 |
|---|
| 5 | 0.125 |
|---|
| 6 | 0.05 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_2031 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 2 | 0.17 |
|---|
| 3 | 0.37 |
|---|
| 4 | 0.32 |
|---|
| 5 | 0.075 |
|---|
| 6 | 0.015 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_3001 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 2 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.315 |
|---|
| 4 | 0.45 |
|---|
| 5 | 0.1 |
|---|
| 6 | 0.03 |
|---|
| 7 | 0.005 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_3011 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.23 |
|---|
| 4 | 0.45 |
|---|
| 5 | 0.2 |
|---|
| 6 | 0.06 |
|---|
| 7 | 0.01 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_3012 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.11 |
|---|
| 4 | 0.45 |
|---|
| 5 | 0.25 |
|---|
| 6 | 0.12 |
|---|
| 7 | 0.02 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_3021 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 2 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.315 |
|---|
| 4 | 0.45 |
|---|
| 5 | 0.1 |
|---|
| 6 | 0.03 |
|---|
| 7 | 0.005 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_3022 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.23 |
|---|
| 4 | 0.45 |
|---|
| 5 | 0.2 |
|---|
| 6 | 0.06 |
|---|
| 7 | 0.01 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_3023 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.11 |
|---|
| 4 | 0.45 |
|---|
| 5 | 0.25 |
|---|
| 6 | 0.12 |
|---|
| 7 | 0.02 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_3031 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.23 |
|---|
| 4 | 0.45 |
|---|
| 5 | 0.2 |
|---|
| 6 | 0.06 |
|---|
| 7 | 0.01 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_4001 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 2 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.32 |
|---|
| 4 | 0.45 |
|---|
| 5 | 0.1 |
|---|
| 6 | 0.03 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_4011 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.23 |
|---|
| 4 | 0.45 |
|---|
| 5 | 0.2 |
|---|
| 6 | 0.06 |
|---|
| 7 | 0.01 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_4012 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.11 |
|---|
| 4 | 0.45 |
|---|
| 5 | 0.25 |
|---|
| 6 | 0.12 |
|---|
| 7 | 0.02 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_4021 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 2 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.32 |
|---|
| 4 | 0.45 |
|---|
| 5 | 0.1 |
|---|
| 6 | 0.03 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_4022 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.23 |
|---|
| 4 | 0.45 |
|---|
| 5 | 0.2 |
|---|
| 6 | 0.06 |
|---|
| 7 | 0.01 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_4023 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.11 |
|---|
| 4 | 0.45 |
|---|
| 5 | 0.25 |
|---|
| 6 | 0.12 |
|---|
| 7 | 0.02 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Gems_4031 | | 0 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.23 |
|---|
| 4 | 0.45 |
|---|
| 5 | 0.2 |
|---|
| 6 | 0.06 |
|---|
| 7 | 0.01 |
|---|
|
|---|
|
|---|