From Dark and Darker Wiki
| loot_drop_groups | | order | | "0" |
| "1022" |
| "2022" |
| "3022" |
| "4022" |
| "5022" |
|
|---|
| data | | 0 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Ground" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_VeryLowRate" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 1022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Ground" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_VeryLowRate_1022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Ground" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_VeryLowRate_2022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Ground" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_VeryLowRate_3022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Ground" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_VeryLowRate_4022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 5022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Ground" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_VeryLowRate_5022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| loot_drops | | ID_Lootdrop_Drop_Ground | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Ale" |
| "Arrow" |
| "Bandage" |
| "Bolt" |
| "Explosive Bottle" |
| "Ghostdust Pouch" |
| "Gold Coin" |
| "Lantern" |
| "Lockpick" |
| "Oil Lantern" |
| "Pickaxe" |
| "Poison Vial" |
| "Silver Coin" |
| "Torch" |
| "Trap Disarming Kit" |
| "Woodsman Axe" |
|
|---|
| items_data | | Ale | |
|---|
| Bandage | |
|---|
| Explosive Bottle | |
|---|
| Lantern | |
|---|
| Lockpick | |
|---|
| Oil Lantern | |
|---|
| Pickaxe | |
|---|
| Torch | |
|---|
| Trap Disarming Kit | |
|---|
| Poison Vial | |
|---|
| Gold Coin | |
|
|
|
|
|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 12 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 18 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 20 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 23 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 25 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 27 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 29 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 40 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 50 |
|---|
|
| luck_grade | 7 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 100 |
|---|
|
|
|---|
| Silver Coin | |
|
|
|
|
|
|
| luck_grade | 2 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 3 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 25 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 50 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 90 |
|---|
|
|
|---|
| Bolt | |
|
|
| luck_grade | 3 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 12 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 13 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
|
|---|
| Arrow | |
|
|
| luck_grade | 3 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 12 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 13 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
|
|---|
| Ghostdust Pouch | |
|---|
| Woodsman Axe | |
|---|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| drop_rates | | ID_Droprate_VeryLowRate | |
|---|
| ID_Droprate_VeryLowRate_1022 | |
|---|
| ID_Droprate_VeryLowRate_2022 | |
|---|
| ID_Droprate_VeryLowRate_3022 | |
|---|
| ID_Droprate_VeryLowRate_4022 | |
|---|
| ID_Droprate_VeryLowRate_5022 | |
|---|
|
|---|