From Dark and Darker Wiki
| loot_drop_groups | | order | | "0" |
| "1021" |
| "2021" |
| "3021" |
| "4021" |
| "5021" |
|
|---|
| data | | 0 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Wisp" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Wisp" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 1021 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Wisp" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_1021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Wisp" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_1021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_1021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2021 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Wisp" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_2021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Wisp" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_2021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_2021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3021 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Wisp" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_3021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Wisp" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_3021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_3021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4021 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Wisp" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_4021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Wisp" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_4021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_4021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 5021 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Wisp" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_5021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Quest_Wisp" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_5021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_5021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| loot_drops | | ID_Lootdrop_Drop_Wisp | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Catice" |
| "Crystal Ball" |
| "Crystal Sword" |
| "Explosive Bottle" |
| "Ghostdust Pouch" |
| "Lantern" |
| "Magic Protection Potion" |
| "Oil Lantern" |
| "Poison Vial" |
| "Potion of Clarity" |
| "Potion of Healing" |
| "Potion of Invisibility" |
| "Potion of Protection" |
| "Potion of Water Breathing" |
| "Spellbook" |
| "Spellweaver" |
| "Torch" |
| "Zirkzi's Eye" |
|
|---|
| items_data | | Potion of Clarity | |
|---|
| Crystal Ball | |
|---|
| Zirkzi's Eye | |
|---|
| Crystal Sword | |
|---|
| Catice | |
|---|
| Explosive Bottle | |
|---|
| Potion of Healing | |
|---|
| Potion of Invisibility | |
|---|
| Lantern | |
|---|
| Oil Lantern | |
|---|
| Potion of Protection | |
|---|
| Spellbook | |
|---|
| Spellweaver | |
|---|
| Torch | |
|---|
| Magic Protection Potion | |
|---|
| Poison Vial | |
|---|
| Ghostdust Pouch | |
|---|
| Potion of Water Breathing | |
|---|
|
|---|
|
|---|
| ID_Lootdrop_Quest_Wisp | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | |
|---|
| items_data | |
|---|
|
|---|
| ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Gold Coin" |
| "Silver Coin" |
|
|---|
| items_data | | Gold Coin | |
|
|
|
|
|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 12 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 18 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 20 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 23 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 25 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 27 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 29 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 40 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 50 |
|---|
|
| luck_grade | 7 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 100 |
|---|
|
|
|---|
| Silver Coin | |
|
|
|
|
|
|
| luck_grade | 2 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 3 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 25 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 50 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 90 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| drop_rates | | ID_Droprate_MediumRate | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_1021 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_1021 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_1021 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_2021 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_2021 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_2021 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_3021 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_3021 | | 2 | 0.05 |
|---|
| 3 | 0.15 |
|---|
| 4 | 0.25 |
|---|
| 5 | 0.3 |
|---|
| 6 | 0.2 |
|---|
| 7 | 0.05 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_3021 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_4021 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_4021 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_4021 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_5021 | |
|---|
| ID_Droprate_QuestItemDefaultCommon_5021 | | 0 | 0.14 |
|---|
| 1 | 0.2 |
|---|
| 2 | 0.25 |
|---|
| 3 | 0.17 |
|---|
| 4 | 0.13 |
|---|
| 5 | 0.08 |
|---|
| 6 | 0.02 |
|---|
| 7 | 0.01 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_5021 | |
|---|
|
|---|