From Dark and Darker Wiki
|
|
| Line 2: |
Line 2: |
| "loot_drop_groups": { | | "loot_drop_groups": { |
| "order": [ | | "order": [ |
| "0",
| |
| "1021", | | "1021", |
| "1022", | | "1022", |
| Line 13: |
Line 12: |
| ], | | ], |
| "data": { | | "data": { |
| "0": [
| |
| {
| |
| "loot_drop_id": "ID_Lootdrop_Spawn_PhantomFlower",
| |
| "drop_rate_id": "ID_Droprate_Herbs",
| |
| "roll_count": 1
| |
| }
| |
| ],
| |
| "1021": [ | | "1021": [ |
| { | | { |
| Line 134: |
Line 126: |
| }, | | }, |
| "drop_rates": { | | "drop_rates": { |
| "ID_Droprate_Herbs": {
| |
| "2": 0.6,
| |
| "3": 0.35,
| |
| "4": 0.05
| |
| },
| |
| "ID_Droprate_Herbs_1021": { | | "ID_Droprate_Herbs_1021": { |
| "2": 0.6, | | "2": 0.6, |
Latest revision as of 05:58, 14 May 2026
| loot_drop_groups | | order | | "1021" |
| "1022" |
| "2021" |
| "2022" |
| "3021" |
| "3022" |
| "4021" |
| "4022" |
|
|---|
| data | | 1021 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_PhantomFlower" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Herbs_1021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 1022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_PhantomFlower" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Herbs_1022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2021 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_PhantomFlower" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Herbs_2021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_PhantomFlower" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Herbs_2022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3021 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_PhantomFlower" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Herbs_3021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_PhantomFlower" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Herbs_3022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4021 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_PhantomFlower" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Herbs_4021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_PhantomFlower" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Herbs_4022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| loot_drops | | ID_Lootdrop_Spawn_PhantomFlower | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | |
|---|
| items_data | |
|---|
|
|---|
|
|---|
| drop_rates | | ID_Droprate_Herbs_1021 | |
|---|
| ID_Droprate_Herbs_1022 | |
|---|
| ID_Droprate_Herbs_2021 | |
|---|
| ID_Droprate_Herbs_2022 | |
|---|
| ID_Droprate_Herbs_3021 | |
|---|
| ID_Droprate_Herbs_3022 | |
|---|
| ID_Droprate_Herbs_4021 | |
|---|
| ID_Droprate_Herbs_4022 | |
|---|
|
|---|