From Dark and Darker Wiki
|
Tag: content model change |
Latest revision as of 08:14, 7 May 2026
| loot_drop_groups | | order | | "0" |
| "1023" |
| "2023" |
| "3023" |
| "4023" |
| "5023" |
|
|---|
| data | | 0 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Trinkets" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Utility_Med" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 1023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Trinkets" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Utility_Med_1023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Trinkets" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Utility_Med_2023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Trinkets" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Utility_Med_3023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Trinkets" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Utility_Med_4023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 5023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_Trinkets" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_Utility_Med_5023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| loot_drops | | ID_Lootdrop_Drop_Trinkets | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Dotted Gold Bangle" |
| "Gem Necklace" |
| "Gem Ring" |
| "Glimmer Bangle" |
| "Goblet" |
| "Gold Band" |
| "Gold Coin" |
| "Leaf Gold Bangle" |
| "Light Gold Bangle" |
| "Patterned Gold Bangle" |
| "Pearl Necklace" |
| "Shine Bangle" |
| "Silver Coin" |
| "Simple Gold Bangle" |
| "Slim Bangle" |
| "Triple Gem Bangle" |
| "Turquoise Gem Bangle" |
|
|---|
| items_data | | Gem Necklace | |
|---|
| Gem Ring | |
|---|
| Gold Band | |
|---|
| Simple Gold Bangle | |
|---|
| Patterned Gold Bangle | |
|---|
| Dotted Gold Bangle | |
|---|
| Turquoise Gem Bangle | |
|---|
| Light Gold Bangle | |
|---|
| Triple Gem Bangle | |
|---|
| Leaf Gold Bangle | |
|---|
| Slim Bangle | |
|---|
| Glimmer Bangle | |
|---|
| Shine Bangle | |
|---|
| Goblet | |
|---|
| Pearl Necklace | |
|---|
| Gold Coin | |
|
|
|
|
|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 12 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 18 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 20 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 23 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 25 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 27 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 29 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 40 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 50 |
|---|
|
| luck_grade | 7 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 100 |
|---|
|
|
|---|
| Silver Coin | |
|
|
|
|
|
|
| luck_grade | 2 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 3 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 25 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 50 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 90 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| drop_rates | | ID_Droprate_Utility_Med | | 0 | 0.3 |
|---|
| 1 | 0.43 |
|---|
| 2 | 0.225 |
|---|
| 3 | 0.04 |
|---|
| 4 | 0.005 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Utility_Med_1023 | | 0 | 0.3 |
|---|
| 1 | 0.33 |
|---|
| 2 | 0.275 |
|---|
| 3 | 0.08 |
|---|
| 4 | 0.015 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Utility_Med_2023 | | 0 | 0.3 |
|---|
| 1 | 0.25 |
|---|
| 2 | 0.28 |
|---|
| 3 | 0.125 |
|---|
| 4 | 0.03 |
|---|
| 5 | 0.015 |
|---|
|
|---|
| ID_Droprate_Utility_Med_3023 | |
|---|
| ID_Droprate_Utility_Med_4023 | |
|---|
| ID_Droprate_Utility_Med_5023 | | 0 | 0.3 |
|---|
| 1 | 0.215 |
|---|
| 2 | 0.3 |
|---|
| 3 | 0.125 |
|---|
| 4 | 0.05 |
|---|
| 5 | 0.01 |
|---|
|
|---|
|
|---|