From Dark and Darker Wiki
|
|
| Line 2: |
Line 2: |
| "loot_drop_groups": { | | "loot_drop_groups": { |
| "order": [ | | "order": [ |
| | "1022", |
| "1023", | | "1023", |
| "2022", | | "2022", |
| Line 17: |
Line 18: |
| ], | | ], |
| "data": { | | "data": { |
| | "1022": [ |
| | { |
| | "loot_drop_id": "ID_Lootdrop_Drop_GiantDragonfly", |
| | "drop_rate_id": "ID_Droprate_MediumRate_1022", |
| | "roll_count": 1 |
| | }, |
| | { |
| | "loot_drop_id": "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency", |
| | "drop_rate_id": "ID_Droprate_EventCurrency_1022", |
| | "roll_count": 1 |
| | } |
| | ], |
| "1023": [ | | "1023": [ |
| { | | { |
| Line 1,119: |
Line 1,132: |
| }, | | }, |
| "drop_rates": { | | "drop_rates": { |
| | "ID_Droprate_MediumRate_1022": { |
| | "2": 0.44, |
| | "3": 0.45, |
| | "4": 0.1, |
| | "5": 0.01 |
| | }, |
| | "ID_Droprate_EventCurrency_1022": { |
| | "0": 0.992, |
| | "1": 0.004, |
| | "2": 0.002, |
| | "3": 0.002 |
| | }, |
| "ID_Droprate_MediumRate_1023": { | | "ID_Droprate_MediumRate_1023": { |
| "2": 0.335, | | "2": 0.335, |
Latest revision as of 05:57, 14 May 2026
| loot_drop_groups | | order | | "1022" |
| "1023" |
| "2022" |
| "2023" |
| "3001" |
| "3021" |
| "3022" |
| "3023" |
| "4022" |
| "4023" |
| "5001" |
| "5021" |
| "5022" |
| "5023" |
|
|---|
| data | | 1022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_GiantDragonfly" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_1022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_1022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 1023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_GiantDragonfly" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_1023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_1023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_GiantDragonfly" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_2022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_2022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 2023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_GiantDragonfly" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_2023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_2023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3001 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_GiantDragonfly" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_3001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_3001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3021 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_GiantDragonfly" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_3021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_3021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_GiantDragonfly" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_3022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_3022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 3023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_GiantDragonfly" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_3023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_3023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_GiantDragonfly" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_4022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_4022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 4023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_GiantDragonfly" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_4023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_4023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 5001 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_GiantDragonfly" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_5001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_5001" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 5021 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_GiantDragonfly" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_5021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_5021" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 5022 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_GiantDragonfly" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_5022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_5022" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
| 5023 | | loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Drop_GiantDragonfly" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_MediumRate_5023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
| loot_drop_id | "ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency" |
|---|
| drop_rate_id | "ID_Droprate_EventCurrency_5023" |
|---|
| roll_count | 1 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| loot_drops | | ID_Lootdrop_Drop_GiantDragonfly | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Arcane Essence" |
| "Blue Sapphire" |
| "Diamond" |
| "Dotted Gold Bangle" |
| "Emerald" |
| "Gem Necklace" |
| "Gem Ring" |
| "Glimmer Bangle" |
| "Goblet" |
| "Gold Band" |
| "Leaf Gold Bangle" |
| "Light Gold Bangle" |
| "Patterned Gold Bangle" |
| "Pearl Necklace" |
| "Ruby" |
| "Shine Bangle" |
| "Simple Gold Bangle" |
| "Slim Bangle" |
| "Triple Gem Bangle" |
| "Turquoise Gem Bangle" |
|
|---|
| items_data | | Blue Sapphire | |
|---|
| Diamond | |
|---|
| Emerald | |
|---|
| Gem Necklace | |
|---|
| Gem Ring | |
|---|
| Gold Band | |
|---|
| Simple Gold Bangle | |
|---|
| Patterned Gold Bangle | |
|---|
| Dotted Gold Bangle | |
|---|
| Turquoise Gem Bangle | |
|---|
| Light Gold Bangle | |
|---|
| Triple Gem Bangle | |
|---|
| Leaf Gold Bangle | |
|---|
| Slim Bangle | |
|---|
| Glimmer Bangle | |
|---|
| Shine Bangle | |
|---|
| Goblet | |
|---|
| Pearl Necklace | |
|---|
| Ruby | |
|---|
| Arcane Essence | |
|---|
|
|---|
|
|---|
| ID_Lootdrop_Spawn_EventCurrency | | items_per_luck_grade | |
|---|
| items_order | | "Gold Coin" |
| "Silver Coin" |
|
|---|
| items_data | | Gold Coin | |
|
|
|
|
|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 12 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 18 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 20 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 23 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 25 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 27 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 29 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 40 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 50 |
|---|
|
| luck_grade | 7 |
|---|
| rarity | 7 |
|---|
| count | 100 |
|---|
|
|
|---|
| Silver Coin | |
|
|
|
|
|
|
| luck_grade | 2 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 10 |
|---|
|
| luck_grade | 3 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 15 |
|---|
|
| luck_grade | 4 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 25 |
|---|
|
| luck_grade | 5 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 50 |
|---|
|
| luck_grade | 6 |
|---|
| rarity | 2 |
|---|
| count | 90 |
|---|
|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
|
|---|
| drop_rates | | ID_Droprate_MediumRate_1022 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_1022 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_1023 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_1023 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_2022 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_2022 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_2023 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_2023 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_3001 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_3001 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_3021 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_3021 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_3022 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_3022 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_3023 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_3023 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_4022 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_4022 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_4023 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_4023 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_5001 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_5001 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_5021 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_5021 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_5022 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_5022 | |
|---|
| ID_Droprate_MediumRate_5023 | |
|---|
| ID_Droprate_EventCurrency_5023 | |
|---|
|
|---|